۰

راز اثربخشی بی نظیر اسکوم تراپی چیست؟

اسکوم تراپی
بازدید 303

اینکه چرا تمام کسانی که اسکوم تراپی انجام داده‌اند به پوستی صاف، یکدست و بدون لک و چین و چروک رسیده‌اند و آن را به بقیه نیز پیشنهاد می‌کنند، تنها یک راز دارد که در این مقاله از رزبان می‌خواهیم با شما به اشتراک بگذاریم. به جرات می‌توان گفت اسکوم تراپی یک روش نوین و فوق پیشرفته در درمان مشکلات و آسیب‌های پوستی است. در مقاله‌های قبل در مورد میکرونیدلینگ و مزوتراپی برایتان توضیح دادیم، اما اگر شما هم جز افرادی هستید که از سوزن و خون ریزی می‌ترسید و همچنین دنبال یک روش زودبازده و سریع نیز می‌گردید، اسکوم تراپی می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. در ادامه برایتان توضیح می‌دهیم که اسکوم تراپی چیست؟ و کدام مزیت آن را از سایر روش‌ها متمایز می‌کند.

اسکوم تراپی چیست؟

قبل از اینکه به نحوه درمان اسکوم تراپی بپردازیم، جالب است بدانید که اسکوم تراپی توسط دستگاهی به نام اسکوم انجام می‌پذیرد که تکنولوژی این دستگاه بر اساس ترکیبی از امواج یونیزه شده اولتراسوند، لرزش و تابش نور آبی رنگ می‌باشد. امواج اولتراسوند با ایجاد یک‌ میلیون لرزش در ثانیه و تولید انرژی یونیزاسیون، به آرامی به لایه‌های عمیق پوست یعنی اپیدرم و درمیس نفوذ می‌کنند و در نتیجه ژل‌ها و مواد مغزی و معدنی به عمق پوست نفوذ می‌کنند. در این روش فرایند ترمیم پوست بسیار سریع‌تر از روش‌های دیگر انجام می‌شود، اثر گذاری آن نیز بسیار بیشتر است و دیگر از سوزن و درد و خونریزی خبری نیست. به‌راحتی بعد از انجام درمان می‌توانید به فعالیت‌های روزانه‌تان برگردید.

دستگاه اسکوم تراپی

نحوه کارکرد دستگاه اسکوم

اسکوم تراپی برای درمان تمامی مشکلات و آسیب‌های پوستی قابل استفاده است. در صورتی که مطابق کارکرد دستگاه عمل کنید. دستگاه اسکوم بسیار ساده می‌باشد خودتان به‌راحتی می‌توانید با آن کار کنید. بر روی دستگاه چندین دکمه مشاهده می‌کنید که هر کدام برنامه‌های دستگاه هستند. دستگاه اسکوم شامل برنامه‌های پاکسازی، ماساژ، تغذیه، لیفتینگ و روشن کننده می‌شود که در پایین تمام برنامه‌های دستگاه را برایتان نوشته‌ایم.

 • برنامه c: برای پاکسازی پوست
 • برنامه  w: برای درمان و جلوگیری از چین و چروک
 • برنامه l: برای جوانسازی پوست
 • برنامه m: برای ماساژ پوست و تسکین درد ناشی از بیماری‌های خاص
 • برنامه s: برای آبرسانی و شاداب سازی پوست
 • برنامه i: برای بهبود پوست اطراف چشم

اسکوم تراپی چگونه انجام می‌شود؟

حال که با دستگاه اسکوم آشنا شدید بهتر است مراحل و روند اسکوم تراپی را نیز بدانید. برای شروع انواع ژل‌ها و مواد مغذی و معدنی بر روی دستگاه ریخته می‌شود و سپس پوست را با دستگاه اسکوم ماساژ می‌دهند. با لرزشی که دستگاه ایجاد می‌کند مسیرهای پوست باز می‌شود و مواد مغذی به لایه‌های عمیق پوست نفوذ می‌کنند. در واقع می‌توان گفت تکنولوژی بکار رفته در دستگاه اسکوم موجب می‌شود که اثربخشی ژل‌ها و مواد معدنی و مغزی چندین برابر شود.

اسکوم تراپی یا میکرونیدلینگ؟

در مقاله‌های قبلی رزبان تمامی مراحل میکرونیدلینگ را بطور دقیق برایتان توضیح دادیم با مطالعه دو سه دقیقه‌ای این مقاله به‌راحتی می‌توانید بین این دو روش بهترین را انتخاب کنید. البته اگر کمی با میکرونیدلینگ آشنایی داشته باشید می‌دانید که در این روش از سوزن‌های بسیار ریز برای تحریک پوست به کلاژن سازی استفاده می‌شود در صورتی که در اسکوم تراپی دستگاه اسکوم کاملا بدون درد بوده و هیچ گونه خونریزی و التهاب و سوزشی بعد از آن نخواهید داشت. هر دوی این روش‌ها مزایا و معایب خود را دارند که توصیه ما این است که حتما برای تشخیص بهترین روش درمان برای حل مشکلات پوستی خود از یک پزشک متخصص مشورت بگیرید تا بهترین نتیجه را در کوتاه ترین زمان ممکن مشاهده کنید.

اسکوم تراپی

انجام اسکوم تراپی در خانه

یک نکته بسیار جالب در مورد این دستگاه این است که خودتان در خانه می‌توانید این روند را روی پوستتان انجام دهید. اسکوم تراپی مانند روش‌های دیگر نظیر میکرونیدلینگ و مزوتراپی با سوزن سروکار ندارد و دستگاه اسکوم همانطور که بالا توضیح دادیم بسیار ساختار پیشرفته‌ای دارد و استفاده از آن نیز بسیار راحت است. کافیست مقداری از ژل اسکوم را بر روی دستگاه بریزید و دستگاه را روشن کنید و برنامه مورد نظرتان را با توجه به توضیحات بالا انتخاب کنید و شروع به ماساژ دادن ناحیه مورد نظر کنید. کافیست دستگاه را به آرامی و به صورت چرخشی روی پوست حرکت دهید و تمام.

 ترکیبات موجود در ژل‌های اسکوم

اسکوم تراپی برای درمان تمام آسیب‌های پوستی قابل انجام است زیرا کارکرد دستگاه به گونه‌ای طراحی شده است که برای درمان‌های مختلف قابل تغییر است. ژل اسکوم‌تراپی بسیار مهم و متفاوت با سایر سرم‌ها و ژل‌های پوست است. درون ژل اسکوم هیچگونه مواد شیمیایی و مواد نگهدارنده استفاده نشده است و کاملا طبیعی و ارگانیک است. شاید به همین دلیل باشد که اسکوم تراپی در درمان اکثر مشکلات پوستی بسیار اثربخش است. در واقع بر اساس نوع موادی که در ژل‌ها بکار رفته است می‌توان از آن برای درمان‌های مختلف استفاده کرد. برای مثال آرگیرلین موجود در ژل برای از بین بردن چین و چروک و باز کردن خطوط پوست بسیار فوق العاده است و یا اسید هیالولونیک که اکسیر ضد پیری است و برای جوانسازی و شاداب سازی پوست عالی است. عصاره بابونه, عصاره جوجوبا، آلوئه ورا…همه از ترکیبات موجود در ژل اسکوم تراپی هستند.

آیا اسکوم تراپی عوارض دارد؟

به جرات می‌توان گفت که یکی از مطمئن‌ترین و بی خطرترین روش‌های درمان مشکلات پوستی اسکوم تراپی است. این روش در مقایسه با میکرونیدلینگ و مزوتراپی کاملا بدون درد و خون ریزی است و هیچگونه التهاب، تورم و قرمزی بعد از انجام اسکوم تراپی نخواهید داشت. یک روش درمانی کاملا غیر تهاجمی و بدون درد است. هیچگونه اثر منفی بر روی پوستتان ندارد و بعد از انجام اسکوم تراپی دچار هیچگونه جوش، اسکار یا لک نخواهید شد. البته حتما اگر به ماده خاصی حساسیت دارید از قبل حتما با پزشکتان آن را در میان بگذارید.

اسکوم تراپی

تعداد جلسات اسکوم تراپی و مدت زمان هر جلسه

هر جلسه اسکوم تراپی حدودا ۳۰ تا ۴۰ دقیقه زمان می‌برد. تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان به نظر به پزشک بستگی دارد. با توجه به شدت مشکل و آسیب پوستی تان و اینکه با چندین جلسه مراحل درمان تکمیل می‌شود، تعداد جلسات مشخص خواهد شد. البته شما همان جلسه اول تاثیر بی نظیر این روش فوق العاده را می‌بینید و به مرور احساس خواهید کرد که چقدر تازگی و درخشندگی پوستتان بیشتر شده است. معمولا برای جوانسازی یک یا دو بار در هفته برای گرفتن نتیجه دلخواه کافیست.

 دوره نقاهت اسکوم تراپی

فرآیند و کارکرد اسکوم تراپی را برایتان توضیح دادیم با توجه به آن متوجه شدید که این روش درمانی هیچگونه عوارضی ندارد و بلافاصله بعد از انجام آن می‌توانید به برنامه روزانه تان برسید، حتی می‌توانید به‌راحتی در خانه خودتان اسکوم تراپی را انجام دهید.

مراحل اسکوم تراپی

مزایای اسکوم تراپی

 • اسکوم تراپی کاملا بدون درد، خونریزی، التهاب ،کبودی، قرمزی و سوزش و خارش است.
 • در این روش از هیچگونه سوزن، مواد شیمیایی، گرما و… استفاده نمی‌شود.
 • اسکوم تراپی موجب تحریک پوست و تولید کلاژن و الاستین در پوست می‌شود.
 • در سطح سلولی پوست را درمان می‌کند
 • اسکوم تراپی برای تمام افراد با رنگ‌های پوستی متفاوت قابل استفاده است و تاثیر آن برای پوست‌های حساس و آسیب دیده اثبات شده است.
 • اسکوم تراپی موجب افزایش خون رسانی در رگ‌ها و تحریک سیستم لنفاوی می‌شود.

اسکوم تراپی چه فوایدی دارد؟

 • درمان خشکی و اگزما پوست
 • کوچک کردن منافذ باز پوست
 • از بین بردن ترک‌های پوستی ناشی از بارداری و افزایش و کاهش وزن
 • شفاف کننده و روشن کننده پوست
 • از بین بردن چروک‌های پوست در نواحی اطراف چشم، خط خنده و خطوط پیشانی
 • بهبود محل آکنه، اسکار و جای جوش
 • پاکسازی پوست و تنظیم چربی پوست
 • جوانسازی پوست صورت و گردن
 • از بین بردن لک‌ها، کک ‌ومک و لکه‌های مقاوم
 • لیفتینگ پوست صورت و گردن
 • از بین بردن تیرگی اطراف چشم
 • درمان آفتاب سوختگی
 • اثربخشی طولانی مدت به دلیل تاثیر عمقی بر روی پوست
 • آبرسانی، نرمی و لطافت پوست
 • ترمیم محل زخم‌های نامطلوب
 • برطرف کردن افتادگی پوست صورت و گردن
اسکوم تراپی

اسکوم تراپی برای چه کسانی مناسب است؟

اسکوم تراپی برای درمان مشکلات و آسیب‌های پوستی بسیار موثر است. بیشتر افرادی که اسکوم تراپی انجام داده‌اند تایید می‌کنند که نتیجه عالی بلافاصله بعد از جلسه اول گرفته‌اند. همچنین افراد به ویژه خانم‌ها علاقه دارند که پوستشان همیشه زیبا و جوان بماند که اسکوم تراپی برای این افراد نیز مناسب است زیرا به عنوان پیشگیری نیز اسکوم تراپی می‌توانند یک راه حل فوق العاده باشد. البته همه می‌دانیم که پوست رسیدگی دائم می‌خواهد و حتی افرادی که پوست‌هایی کاملا سالم و بی نقصی دارند نیز بهتر است اسکوم تراپی را انجام دهند تا روند پیری پوستشان را به تاخیر بیاندازند.

هزینه اسکوم تراپی

امروزه در اکثر کلینیک‌های زیبایی، مطب‌ها و… انواع درمان‌ها از جمله اسکوم تراپی را انجام می‌دهند. هزینه اسکوم تراپی نیز با توجه به تعداد جلسات مورد نیاز پوستتان تعیین می‌شود. البته در برخی مراکز غیر مجاز این درمان‌ها با هزینه کمتری انجام می‌شوند که همین نکته ممکن است افراد را وسوسه کند تا به این مراکز مراجعه کنند. متاسفانه در اثر استفاده از مواد نامرغوب در این مراکز ممکن است پوستتان آسیب جدی ببیند که دیگر راه جبرانی برای آن نداشته باشید. پس حتما به مراکز معتبر مراجعه کنید و اطمینان حاصل کنید که مواد مرغوب و ژل‌های اسکوم اصل و با کیفیت برای درمان بکار می‌برند.

۳ ۱ رای
Article Rating

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.
اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x