چطور کانسیلر بزنیم:آموزش قدم به قدم زدن کانسیلر به روش میکاپ‌آرتیست‌های حرفه‌ای

چطور کانسیلر بزنیم

چطور کانسیلر بزنیم:آموزش قدم به قدم زدن کانسیلر به روش میکاپ‌آرتیست‌های حرفه‌ای

استفاده از کانسیلر، مثل ایستادن لبه ی پرتگاه است. فرض کنید لبه ی یک پرتگاه ایستاده اید. یک طرف دشت زیبا و چشم نواز با نسیم خنک که بوی تازگی جنگل، آب و خاک را به مشام  می‌رساند. طرف دیگر، پرتگاهی که نابودی و به فنا رفتن را تداعی می‌کند. حتما از خود می پرسید چرا؟ اولین بار که برند مکس‌فاکتور، کانسیلر را تولید کرد هدف آن رفع نقص‌‌ها و یک‌دست کردن پوست صورت بود. اما صبر کنید؛ همه چیز به این راحتی‌ها نیست. اگر از کانسیلر اشتباه استفاده کنید، در واقع به فنا می‌روید. چرا که نقص های صورت را برجسته تر می کند و بیشتر به چشم می‌آیند. در این پست استفاده از کانسیلر برای صورت را کامل یاد می‌گیرید.

در پست قبل بطور کامل به شما گفتیم که کانسیلر چیست و چه کارایی دارد؟ اگر پست را ندید پیشنهاد می کنم که قبل از اینکه این مقاله را بخوانید، آن را بخوانید.

هدف ما در رزبان‌باکس این است که شما ارایش ساده در خانه و انتخاب محصول را حرفه ای یاد بگیرید. پس در این پست با ما همراه باشید تا روش استفاده از کانسیلر را یاد بگیرید.

 

پوست خود را آماده کنید.

برای یک ارایش ساده، ابتدا پوست خود را آماده کنید. اگر پوست شما آماده نباشد، هرچقدر هم که زیبا آرایش کنید، باز به نتیجه‌ی دلخواه نمی‌رسید. برای آماده‌سازی پوست خود مراحل زیر را انجام دهید.

آماده سازی صورت برای آرایش

۱٫صورت خود را بشویید.

با یک شوینده مناسب با نوع پوست خود و آب ولرم پوست خود را بشویید. با اینکار باقی مانده‌ی آرایش قبلی و تمام کثیفی‌ها از صورت شما پاک می‌شود. اگر صورت خود را قبل از آرایش نشویید، میکاپ شما کثیف و نا‌مرتب به نظر می‌آید.

۲٫استفاده از ضد آفتاب را فراموش نکنید.

مهمترین قسمت از مراقبت از زیبایی‌تان، استفاده از کرم ضد‌آفتاب است. اگر قصد بیرون رفتن از منزل در طول روز دارید حتما از کرم ضد‌آفتاب مناسب پوستتان استفاده کنید.

۳٫پوست خود را با یک مرطوب کننده یا آبرسان سرحال بیاورید.

از یک مرطوب‌کننده استفاده کنید چون کرم پودر و کانسیلر بهتر روی پوست شما می‌خوابد. پوستتان پوسته پوسته نمی‌شود و به ماندگاری آرایش شما کمک می‌کند. درواقع کرم مرطوب‌کننده کار پرایمر را انجام می‌دهد.

نکته طلایی:

اگر پوست شما خشک است، از یک مرطوب کننده استفاده کنید. چون پوست شما هم نیاز به آبرسانی و هم نیاز به چربی دارد.

اگر پوست شما چرب است، از یک آبرسان استفاده کنید. چون فقط پوست شما به آبرسانی احتیاج دارد.

مرطوب کننده یا آبرسان را بصورت دایره ای روی صورت خود پخش کنید تا کاملا جذب پوست شما شود.

۴٫پوست بدون نقص با پرایمر

اگر می خواهید یک آرایش حرفه‌ای تر داشته باشید بهتر است از پرایمر استفاده کنید.البته استفاده از پرایمر اختیاری است، اما اگر پوست شما روزنه‌های باز دارد می‌توانید با استفاده از پرایمر روزنه‌های پوستتان را بپوشانید. همچنین پرایمر به دوام و ماندگاری میکاپ‌تان کمک می‌کند. پرایمرها انواع گوناگونی دارند که می‌توانید برای مطالعه اینجا کلیک کنید.

۵٫پوست خود را بررسی کنید.

قبل از شروع به‌کار صورت خود را بررسی کنید. لک‌های قهوه‌ای دارید یا زیر چشمتان تیره شده؟ شاید هم یک جوش قرمز روی گونه‌ی شما جا خوش کرده؟ پوستتان زرد شده و شاداب نیست؟ چاره‌ی همه این مشکلات کانسیلر است.

نکته‌ی طلایی:

اگر مشکل شما حاد نیست یا هدف شما یک آرایش ساده‌ی روزانه است، فقط از کرم‌پودر استفاده کنید. چون بافت کانسیلر سنگین است و استفاده‌ی زیاد از آن توصیه نمی‌شود.

کانسیلر مناسب انتخاب کنید.

کانسیلر در رنگ‌ها و مدل‌های مختلف موجود است. شما باید متناسب با نوع پوست، رنگ پوست و مشکلات پوست خود آن‌را انتخاب کنید. البته ما در پست کامل کانسیلر چیست و چه کاربردی دارد؟ در این رابطه توضیح دادیم، اما اینجا مختصری نیز برایتان می‌گوییم.

شاید به این پست علاقه داشته باشید: آموزش قدم به قدم میکاپ ساده در منزل

چطور کانسیلر را براساس رنگ پوستمان انتخاب کنیم؟

کانسیلر را باید یک تا سه درجه روشن تر از رنگ طبیعی صورتتان انتخاب کنید. آن‌را روی دست تست نکنید؛ چون رنگ پوست دست دو درجه تیره‌تر از پوست صورت است و باعث می‌شود که کانسیلر تیره تر یا همرنگ پوست خود انتخاب کنید.

 نکته‌طلایی:

حتما کانسیلر را روی پوست صورت تست کنید. اگر برای تست کانسیلر از پشت دست استفاده کنید، چون پوست دست نسب به پوست صورت تیره‌تر است در نتیجه شما اشتباها کانسیلر همرنگ یا تیره‌تر از رنگ پوستتان انتخاب می‌کنید.

چطور کانسیلر را براساس نوع پوست انتخاب کنیم؟

کانسیلراستیکی

مناسب برای پوست‌های نرمال، خشک و حساس استانواع کانسیلر

کانسیلر مایع

مناسب برای پوست‌های مختلط و چرب است.

کانسیلر کرمی

این مدل کانسیلر برای پوست خشک،معمولی و مختلط مناسب است.

 

 

چطور کانسیلر را بر اساس مشکلات پوستی خود انتخاب کنیم؟

کانسیلر در رنگ‌های مختلف وجود دارد.نارنجی،سبز،نخودی و بنفش.

اگر از کبودی زیر چشم، تیرگی اطراف لب رنج می‌برید کانسیلر نارنجی، هلویی یا قرمز چاره‌ساز است. کانسیلر نارنجی یا قرمز خنثی کننده تیرگی و کبودی پوست است.

آموزش قدم به قدم استفاده از کانسیلر قرمز برای رفع تیرگی زیر چشم

اگر روی گونه یا بینی شما قرمز است یا جوش‌های قرمز رنگ دارید، کانسیلر سبز حتما به دردتان می‌خورد.استفاده از کانسیلر برای صورت

کانسیلر سبز برای از بین بردن قرمزی پوست استفاده می‌شود.

زری پوست صورت خود را در زمان بیماری را با کانسیلر بنفش از بین ببرید.

لک‌ها و کک و مک‌ها را با کانسیلر نخودی بی‌رنگ کنید.

شاید این مطلب برای شما مفید باشد: استفاده از کانسیلر برای چشم های پف‌دار

 

 

جای مناسب کانسیلر

کانسیلر سبز را بر روی جوش قرمز یا زخم بزنید. سپس با اسفنج یا براش فید(محو)کنید.

کانسیلر نخودی را روی لک های قهوه ای حتی جای جوش یا زخم های قدیمی بزنید.

سپس با اسفنج یا براش فید(محو)کنید.

اگر پوستتان زردی دارد کمی کانسیلر بنفش روی گونه، چانه و پیشانی بزنید.

سپس با اسفنج یا براش فید(محو)کنید تا کاملا روی پوست پخش شود.

کانسیلر نارنجی برای سیاهی زیر چشم یا اگر جای دیگری از پوستتان مانند دور لب سیاه است استفاده کنید. بعد با اسفنج یا براش فید(محو)کنید تا کاملا روی پوست پخش شود. سپس از کانسیلر دو درجه روشن‌تر، به شکل مثلت زیر چشم بکشید و بعد با براش فید کنید.

 

استفاده از کانسیلر برای صورت

نکته ی طلایی:

مقدار کمی از کانسیلر را بر روی پوستتان بزنید زیرا بهتر میتوانید آن را محو یا به اصطلاح بِلِند کنید.

کانسیلر را فیکس کنید.

کانسیلر ها را با اسفنج یا انگشت تمیز به صورت ضربه ای محو کنید.

باید سعی کنید به خوبی محو کنید تا میکاپی طبیعی و تمیز داشته باشید. منظور ما از خوب محو کردن، از بین بردن خطوط کانسیلر است. در واقع کل سطح پوست یک‌دست شود و کاملا روی پوست پخش شود.

کرم پودر بزنید

کرم پودر را به صورت ضربه‌ای روی پوستتان بزنید تا به خوبی رو پوستتان بنشیند و با کانسیلر ادغام شود. بهتر است کرم‌پودر را با براش یا اسفنج روی کل صورت پخش کنید.

پودر فراموش نشود.

بهتر است بعد از زدن کرم‌پودر از یک پودر فیکس یا پنکیک زیر چشم و نقاطی که کانسیلر زده‌اید، بزنید. اینکار باعث می‌شود آرایش شما فیکس(ثابت)شود و خطوط زیر چشم کاملا پر شود.

نکته‌ی طلایی:

اگر شما هم بعداز زدن کانسیلر زیر چشم، از خطوط زیر چشم عاصی شدید، پس حتما زدن پودر فیکس را فراموش نکنید.

شاید این مطلب برای شما مفید باشد: آموزش قدم به قدم آرایش کردن در منزل

پاک کردن کانسیلر

برای داشتن پوستی شاداب و زیبا، باید هرشب یا به محض اینکه به منزل رسیدید، پوست خود را پاک کنید. برا ی این‌کار، از یک  پاک کننده‌ی آرایش مناسب پوست خود، استفاده کنید.

۷ مدل آرایش چشم که هر خانم زیبایی باید بلد باشد

این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید