۰

لیزر صورت: بایدها و نبایدهایی که قبل از لیزر صورت باید بدانید

تصویر پیدا نشد !
بازدید 98

اگر پوستتان چین و چروک، لک، کک و مک، جای جوش و اسکار دارد یا از موهای زائد رنج می‌برید؛ لیزر صورت به شما کمک می‌کند. ما در این مقاله شما را با انواع دستگاه لیزر، آماده شدن برای لیزر و مراقبت بعد از لیزر کردن پوست صورت، آماده کردیم. پس با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید

برای انتخاب دستگاه لیزر به چه نکاتی توجه کنیم؟

بهترین راه برای از بین بردن موهای زائد صورت، لیزر است. پوست صورت بسیار حساس است و مو صورت کرکی است و این موارد انتخاب دستگاه مناسب برای لیزر صورت را مهم می‌کند. اصلی‌ترین تفاوت دستگاه‌های لیزر موهای زائد، تکنولوژی لیزر است. طول موج لیزر، مدت پالس، اندازه لکه لیزر و روش خنک کردن، در دستگاه‌ها متفاوت است و بر ایمنی و بازدهی لیزر مو صورت تاثیر می‌گذارد. البته نتیجه‌ی به دست آمده از آنها، براساس نوع پوست صورت و زخامت مو صورت بیماران متفاوت است.

لیزر مو زائد و مو کرکی صورت

فاکتور دیگری که موثر است، میزان ملانین موجود در مو است. ملانین اصلی‌ترین ماده موجود در مو و اپیدرمیز است که نور را جذب می‌کند. هرچه طول موج بلندتر باشد، میزان جذب آن توسط ملانین کاهش می یابد.

بر خلاف قسمت‎‌های دیگر بدن، معمولا موی صورت کرکی است. البته صورت  بعضی از افراد، مو زائد دارد. معمولا لیزر مو زائد صورت بر موهای زائد تاثیر بیشتری نسبت لیزر موهای کرکی دارد.

تاثیر لیزر مو زائد پوست صورت متناسب با رنگ پوست

رنگ پوست نیز از مهمترین عواملی است که باید هنگام انتخاب دستگاه لیزر مو مناسب درنظر گرفته شود. هرچه پوست تیره‌تر باشد باشد، از لیزر مو با طول موج بلندتری برای آن استفاده کرد تا هنگام حذف موهای زائد با لیزر، پوست آسیب نبیند.

راهنمای انتخاب دستگاه‌های مختلف لیزر موهای زائد

وقتی برای ازبین بردن موهای زائد صورت، لیزر را انتخاب می‌کنید؛ یکی از دغدغه‌های رایج، انتخاب دستگاه لیزر است. برای انتخاب بهترین دستگاه لیزر، باید به نوع پوست، مشکل پوستی، هزینه توجه کنید. تا به حال به نوع پوست و زخامت مو پرداختیم. در ادامه دستگاه‌های مختلف لیزر موهای زائد را بررسی می‌کنیم. البته تا آخر مقاله با ما همراه باشید، تا به هزینه‌ی لیزر پوست هم برسیم.

لیزر مو IPL چطور کار می‌کند؟

از بین بردن موهای زائد با IPL توسط اشعه‌ی نور که دارای طول موج‌های مختلف است؛ انجام می‌گیرد. به همین علت فقط بخشی از این طول موج‌ها که توسط فولیکول مو جذب می‌شود، به حذف موهای زائد کمک می‌کنند. اما درصد زیادی از نور تولید شده بدون اینکه جذب شود هدر می رود. البته نتیجه گرفتن از دستگاه IPL به زخامت مو و رنگ پوست بستگی دارد.

لیزر مو دایود چطور کار می‌کند؟

لیزر دایود با طول موج ۸۰۰ یا ۸۱۰ نانومتر کار می‌کند و چون طول موج آن نسبت به لیزر الکساندرایت بیشتر است؛ نفوذ بیشتری داخل پوست دارد و جذب ملانین اپیدرم پوست نمی‌شود؛ بنابراین مستقیماً فولیکول‌های مو را هدف قرار می‌دهد. از لیزر دایود می توان از لیزر کندلا الکس برای موهای تیره و ضخیم و نواحی وسیع بدن یا حساس مانند کمر و بیکینی استفاده کرد.

لیزر الکساندرایت چطو کار می‌کند؟

لیزر الکساندرایت نور لیزر را با طول موج ۷۵۵ نانومتر از طریق میله‌های کریستالی الکساندرایت با قطر ۰.۳ تا ۰.۷ و طول ۷.۶ تا ۱۰ سانتی متر به عنوان منبع لیزر ساتع می کند که به آن لیزر نور قرمز نیز می‌گویند و تقریبا برای عموم بیماران که دارای پوست روشن تا سبزه (نوع پوست I تا III) هستند؛ قابل استفاده است. هرچه طول موج کوتاه‌تر باشد، اثر آن روی پوست‌های روشن‌تر بیشتر از پوست‌های تیره است و هرچه قطر لکه بزرگتر باشد مانند لیزر کندلا الکس که بیشترین قطر لکه حدود ۱۶ میلیمتر را دارد؛ موی زائد سطح وسیع‌تری از بدن در مدت کوتاه‌تری از بین می‌برد. به همین علت لیزر کندلا الکس بهترین گزینه برای حذف موهای زائد نواحی وسیع بدن مانند کمر یا پاها است.

لیزر مو کندلا یگ چگونه کار می‌کند؟

لیزر کندلا، نوری با طول موج ۱۰۶۴ نانومتر تولید می‌کند و با داشتن چند لکه لیزر، امکان تغییر مدت پالس و بهره گیری از سیستم خنک کردن پوست کریوژنی، لیزر موها را به راحتی و با دقت و سرعت بالا انجام می‌دهد. از لیزر مو کندلا یگ برای حذف دائمی موهای زائد پاها، نواحی مختلف صورت مانند ریش ها یا پشت لب، کمر، شکم و سایر نواحی پوست استفاده کرد.

برای برداشتن تتو از روی پوست کدام دستگاه لیزر مو باید انتخاب شود؟

لیزرهای مدرن مانند لیزر Candela Alex توانایی برداشتن اکثر تتوهای جوهری را با ریسک بسیار کم دارند. کاربرد آن مخصوصا برای برداشت تتوهای سبز و سیاه با استفاده از یک طول موج خاص که از پوست عبور می‌کند و فقط توسط جوهر جذب می‌شود، انجام می‌گیرد. جذب مکرر انرژی نور موجب از بین رفتن تتو می‌شود. با ترکیب درست طول موج نور و تکرار پالس‌های آن، جوهر تتو با وارد کردن کمترین صدمه به پوست برداشته می‌شود.

لیزر co2 فرکشنال چیست؟

 

روش کار این لیزر به این صورت است که پرتوهای تکفام لیزر را با طول موج­های مشخص به لایه‌ی اپیدرم و درم پوست می ­فرستد. لیزر فرکشنال، سطح پوست را با ایجاد هزاران ستون اشعه که بسیار ظریف هستند هدف قرار می­دهد. به هر یک از ستونهای اشعه لیزر MTZ یا Microthermal treatment zone  گفته می‌­شود.

کاربردهای لیزر co2 فرکشنال

سفت کردن  و جوانسازی پوست.
از بین بردن چروک‏‌های ریز و جلوگیری از پیری پوست.
رفع اسکار ناشی از زخم‏‌ها، محل سوختگی، جراحی و جای جوش و آکنه.
کوچک کردن منافذ باز پوست

محو نمودن ترک‌های سطح شکم و سایر نواحی بدن.
از بین بردن چروک پلک ها.
پاک کردن لکه‌های به وجود آمده در اثر بالا رفتن سن.

نکات قبل از لیزر صورت باید رعایت کنید.

قبل از لیزر با دکتر مشورت کنید.

تجربه‌ی هر شخص از لیزر با دیگری متفاوت است، بنابراین بهترین روش این است که با دکتر مشورت کنید. پزشک، بیماری‌های احتمالی و یا حساسیت پوستی را بررسی می‌کند و متناسب با نوع پوست شما بهترین دستگاه را به شما پیشنهاد می دهد.

 

اپیلاسیون و یا وکس نکنید

حداقل شش هفته قبل از لیزر صورت، وکس و یا اپیلاسیون نکنید. چون اشعه‌ی لیزر باید به فولیکول مو شما نفوذ کند. پس اگر فولیکول مو وجود نداشته باشد، لیزر بی اثر می‌شود.

برنزه نکنید

قبل  از لیزر صورت برنزه نکنید چون پالس لیزر، رنگدانه‌های تیره در موی شما را هدف قرار می‌دهد بنابراین اگر پوست شما تیره باشد، لیزر پوست و موی شما را درست تشخیص نمی‌دهد و درنتیجه نتیجه‌ی مطلوب نمی‌گیرید.

انتخاب دستگاه لیزر و هزینه لیزر

رفع موهای زائد صورت با لیزر پروسه‌ای زمانبر است و حداقل باید پنج جلسه لیزر ادامه داشته باشد. بنابراین قبل از شروع رفع موهای لیزر باید از هزینه‌های لیزر اطلاع داشته باشید.

مراقبت‌های بعد از لیزر صورت باید رعایت کنید.

دست به پوست خود نزنید.

حدالامکان از قرار گرفتن در مقابل نور آفتاب، جلوگیری کنید.

حداقل تا ۴ ساعت بعد لیزر پوست صورت از مواد آرایشی استفاده نکنید.

هزینه لیزر موهای زائد

 

 

 

 

 

۰ ۰ رای ها
Article Rating

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.
اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x